Jedinečná, tradičná, ručne robená keramika                                                              
 
Ján Granec st.

- profesionálnej výrobe keramiky sa venuje už od roku 1968, v ktorom získal výučný list v odbore umelecký keramik. Po vyučení pôsobil v Slovenskej ľudovej majolike ako džbánkarsky výrobca a istý čas, ako majster pre nových učňov. Pod jeho odborným vedením vyštudovalo viacero významných keramikárov a maliarov. Od roku 1977 až dodnes spolupracuje s Ústredím ľudovoumeleckej výroby ako domáci majster. V 90. rokoch si zriadil súkromnú dielňu s malým obchodom v Pezinku, kde pôsobí dodnes. Jeho zručnosť v oblasti keramickej výroby a viac ako 40. ročná skúsenosť mu priniesla radu úspechov. Stal sa viacnásobným majstrom Československej republiky v točení na hrnčiarskom kruhu. Od roku 1994 je členom cechu keramikárov, ktorý mu udelil certifikát o vysokej kvalite jeho výrobkov. Tieto a ďalšie úspechy Jána Granca st. v oblasti keramickej výroby boli ocenené v roku 2011 v Ústredí ľudovoumeleckej výroby titulom „majster ľudovoumeleckej výroby“ za zachovávanie a rozvíjanie pôvodnej úžitkovej a dekoratívnej tvorby fajansy a hrnčiny.

Výrobky Jána Granca st. vychádzajú z tradičných vzorov a dekorov habanskej majoliky a hrnčiny. Medzi jeho produkty patrí úžitková, ale aj dekoračná keramika. Pre dobré meno v oblasti tradičnej keramickej výroby sa stal vyhľadávaným dodávateľom keramických výrobkov pre vzácne zahraničné návštevy. Jeho práca zdobí interiér napríklad u známeho francúzkeho herca Jeana Belmonda, anglickej štátničky a ďalších. Dekoračná a úžitková keramika je taktiež vhodným darom pri príležitosti rôznych osláv, narodenín, jubileí a zahraničných ciest. Keramika Jána Granca st. je určené pre všetkých, ktorí obľubujú materiálnu kultúru Slovenska a ocenia kvalitnú prácu za rozumnú cenu. Jeho dekoračné a úžitkové výrobky budú ozdobou a praktickým pomocníkom vo Vašej domácnosti.

O kvalite jeho výrobkov sa môžete presvedčiť aj v nasledujúcich odkazoch

                                                    Ján Granec majster ľudovej umeleckej výroby

  Ján Granec str. reportáž               Ján Granec hrnčiar               Ján Granec SNM                    Ján Granec článok

 

Ján Granec ml.

 – ako syn umeleckého keramika prichádzal do kontaktu s keramikou od útleho detstva. Počas dospievania v rodine keramika si osvojil keramické výrobné procesy a začal tvoriť svoje prvé dielka. Napriek tomu sa začal intenzívne venovať výrobe keramiky až po ukončení Vysokej školy v roku 2012. Produkty Jána Granca ml. sú zhotovované tradičným spôsobom výroby, ale sú dotvárané modernými a svojskými prvkami., ktoré majú potešiť dušu a spríjemniť interiér domácností. Jeho dekoračná a úžitková keramika je nielen vhodným darom, ale je určená pre všetkých milovníkov autorských výrobkov, ktorý majú dosť sériovo vyrábaných produktov.

Ako začínajúci keramik svoj sortiment výrobkov naďalej rozširuje.